top of page
Search

YLE Starters Movers Flyers 2019

V sobotu o ôsmej hodine ráno väčšina detí ešte spala; u nás sa otvorili dvere a viac ako 100 študentov odvážne vstúpilo do školy bez rodičov. Cieľ bol jednoznačný: medzinárodné testy z angličtiny YLE.

Všetci študenti sa dokázali krásne a efektívne zaregistrovať, potom ich naši starší absolventi odviedli do "waiting rooms". Taká "waiting room" je asi najnudnejšia časť skúšky: tam sa bojíme, tam sa nudíme, a tam nekonečne dlho čakáme. Keď nastal čas, po študentov si prišli "invigilátori" a odviedli ich do skúškových miestností. "Invigilátor" je človek, ktorý je na skúške síce usmiaty, ale v podstate je veľmi prísny. Môže študenta diskvalifikovať, zobrať mu hodinky, niekdy aj mobil! Dozerá, aby na skúške nikto neodpisoval, aby bola skúška férová a spravodlivá.
Po písomnej časti sa ale domov neodchádza! Nasleduje ústna skúška, ktorá trvá od 5 do 11 minút. Našich študentov ale nemôžeme skúšať my, lebo by sme asi nedokázali byť 100% objektívni. Preto prichádzajú profesionálne vyškolení pedagógovia z univerzít, často sú to docenti, ktorí vyučujú budúcich učiteľov angličtiny.


Na celú skúšku dozerala naša pani riaditeľka Tatiana Šimuniová, odborníčka na testovanie a hodnotenie.Celý skúškový deň bol neskutočne horúci a bolo náročné sa sústrediť. Ale všetci študenti aj skúškový tím to zvládli na C2, nikto zo skúšky neušiel a všetkým sa podarilo absolvovať celý test. Tešíme sa na deti a ich rodiny 5. septembra 2019 na slávnostnom odovzdávaní cambridgeských certifikátov. Ale! Ešte nás čakajú skúšky starších študentov budúcu sobotu.Recent Posts

See All

Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page