top of page
Search

YLE Starters Movers Flyers 2019

V sobotu o ôsmej hodine ráno väčšina detí ešte spala; u nás sa otvorili dvere a viac ako 100 študentov odvážne vstúpilo do školy bez rodičov. Cieľ bol jednoznačný: medzinárodné testy z angličtiny YLE.

Všetci študenti sa dokázali krásne a efektívne zaregistrovať, potom ich naši starší absolventi odviedli do "waiting rooms". Taká "waiting room" je asi najnudnejšia časť skúšky: tam sa bojíme, tam sa nudíme, a tam nekonečne dlho čakáme. Keď nastal čas, po študentov si prišli "invigilátori" a odviedli ich do skúškových miestností. "Invigilátor" je človek, ktorý je na skúške síce usmiaty, ale v podstate je veľmi prísny. Môže študenta diskvalifikovať, zobrať mu hodinky, niekdy aj mobil! Dozerá, aby na skúške nikto neodpisoval, aby bola skúška férová a spravodlivá.
Po písomnej časti sa ale domov neodchádza! Nasleduje ústna skúška, ktorá trvá od 5 do 11 minút. Našich študentov ale nemôžeme skúšať my, lebo by sme asi nedokázali byť 100% objektívni. Preto prichádzajú profesionálne vyškolení pedagógovia z univerzít, často sú to docenti, ktorí vyučujú budúcich učiteľov angličtiny.


Na celú skúšku dozerala naša pani riaditeľka Tatiana Šimuniová, odborníčka na testovanie a hodnotenie.Celý skúškový deň bol neskutočne horúci a bolo náročné sa sústrediť. Ale všetci študenti aj skúškový tím to zvládli na C2, nikto zo skúšky neušiel a všetkým sa podarilo absolvovať celý test. Tešíme sa na deti a ich rodiny 5. septembra 2019 na slávnostnom odovzdávaní cambridgeských certifikátov. Ale! Ešte nás čakajú skúšky starších študentov budúcu sobotu.Comments


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page