top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka: Strawberry and Vanilla Pavlova

Vydajte sa s nami opäť na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty.  Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!This meringue-based dessert that originated either in Australia or New Zealand became very  quickly classic British summertime dessert.  The crunchy meringue, succulent strawberries and luscious whipped cream.  Divine.  Super easy to make and even easier to eat.  There are three different ways here on how to use the same recipe. Pavlova, Mini Pavlovas and Eaton Mess.


Tento dezert, ktorý pochádza z Austrálie alebo Nového Zélandu sa veľmi rýchlo stal klasickým britským letným dezertom.  Chrumkavý bielkový základ, šťavnaté jahody a nadýchaná vanilková šľahačka. Úžasný.  Veľmi rýchly na prípravu a ešte rýchlejší na konzumáciu. Tento re

cept môžete použiť na rozdielne dezerty.  Veľká pavlova, mini pavlovky a Eaton mess (eatonský neporiadok).Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?


  1. Ak máte čas a chuť, vyhľadajte si na našej webovej stránke, www.languagepartner.eu,  sekciu Novinky, kde nájdete  Sweet Adventures with Alenka.

  2. Budeme veľmi radi a vďační, ak sa s nami o Vaše výtvory "Strawberry Pavlova" podelíte a pošlete ich spolu s Vami na fotografii, nezabudnite uviesť Vaše meno a priezvisko na: https://languagepartner.padlet.org/languagepartner/sweet-adventures-with-alenka-23szhwi9mhz5vq6w

  3. To najlepšie sme si pre Vás pripravili na záver. Pošlite Vaše fotografie do 31.08.2024, kedy Alenka odmení víťazov atraktívnymi cenami :).

  4. Výhercovia nášho minulého kola boli: Paťka Arnoldová, Simonka Hermanová a Stellka Hašková . Víťazom blahoželáme!Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?


  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na prípravu, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme používať varič.


Shopping list


Ingredients:


For the meringue:

3 large eggs

175g caster sugar

400g strawberries and other berries

 

For the filling:

250ml double cream

150g white or Greek yogurt

Vanilla extract

 

Equipment

A mixing bowl,  a metal spoon, a baking sheet, baking parchment, an electric mixer,  a knife, a chopping board.Nákupný zoznam


Ingrediencie:


Na bielkový základ (meringue)

3 väčšie vajcia (budeme potrebovať len bielka)

175 gm krupicoveho cukru

400 gm čerstvých jahôd alebo iné bobuľovité ovocie

 

Na plnku

250 ml 40%  šľahačky

150 ml bieleho alebo gréckeho jogurtu

Vanilka

 

Náradie

Väčšia misa, polievková lyžica, plech na pečenie, papier na pečenie, elektrický mixér, nôž, doska na krájanie.We hope you have a lovely summer break and we look forward to seeing you back in September. Stay safe and keep on baking.

Recent Posts

See All

IELTS - how it´s done!

The usually busy street in front od Language and Partnner is now, at 7:53, absolutely empty, except some cars and few people standing around. Those people didn´t just happen to be there, they are the

Comentários


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page