top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka: Shortbread Stars, 13th May at 5 pm.

Vydajte sa na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty. Pečenie s Alenkou online, v sobotu 13. mája 2023 o 17.00. Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!"Join me in my kitchen, where we’ll be preparing simple and classic English sweet treats, and eating way more food than we probably should. I look forward to seeing you." Alenka P.


These buttery lemon shortbread stars are light and fresh with vibrant sweet and sour flavours. Every bite is packed with a burst of lemon flavour, and its buttery texture is the melt-in-the-mouth.


Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?

  1. Ak máte v sobotu 13. mája o 17.00 čas, prihláste sa na Sweet Adventures with Alenka tu: online@languagepartner.eu. Napíšte nám Vaše meno a priezvisko a heslo: "SHORTBREAD".

  2. Skontrolujte si prístup do Teams našej školy (prihlásiť sa bude dať iba cez naše Teams, aby sme zabezpečili bezpečnosť detí). Ak nemáte prihlasovacie údaje, napíšte na it@languagepartner.eu a pomôžeme Vám. Neodkladajte si to na poslednú chvíľu, Simon z IT v soboty nepracuje :-)

  3. V Teams kalendári uvidíte po prihlásení "Sweet Adventures with Alenka" naplánované na 13.5.2023, potom už stačí len kliknúť na "join" alebo "pripojiť sa".

  4. Ak nie ste našim študentom a želáte si zúčastniť sa, cena pre externých hostí je 10EUR, kontaktujte info@languagepartner.eu. Naši študenti majú aktivity zdarma.


Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?

  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na pečenie, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme piecť v trúbe, čo môžu robiť iba dospelí alebo starší súrodenci.


Shopping list

Makes around 30 biscuits

Ingredients:

250g plain flour

2 tbsp semolina

200g soft butter

40g icing sugar

1 tsp grated lemon zest

2 tbsp lemon juice

Glaze:

100g icing sugar

2tbsp lemon juice


Shortbread hviezdičky/koliečka/srdiečka s citronovou polevou

Okolo 30 keksikov

Ingrediencie:

250 gm hladkej múky

2 polievkové lyžice krupice

200 gm zmäknutého masla

40 gm práškového cukru

1 čajová lyžička nastrúhanej čerstvej citrónovej kôry

2 polievkové lyžice citrónovej šťavy

Citrónová poleva:

100 gm práškového cukru

2 polievkové lyžice citrónovej šťavy


Comments


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page