top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka: Carrot cake

Vydajte sa s nami opäť na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty. Pečenie s Alenkou online, v novom formáte. Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!


I thought long and hard about the right recipe for this time of the year. As the days are growing longer and warmer, the blossom is starting to bloom and Spring is definitely heating up I thought we needed something fresh and something we could decorate to celebrate Easter. A carrot cake was my choice. I hope you like it as much as I do.


This recipe makes a super moist and incredible carrot cake. It’s loaded with shredded carrots, raisins, chopped walnuts and pineapple pieces.  It’s topped with a velvety smooth cream cheese frosting. And it’s very easy to make. Enjoy!Dlho som premýšľala nad výberom vhodného receptu. Dni sa už konečne predlžujú, stromy a kvietky začínajú kvitnúť a jar už urcite klope na dvere. Povedala som si, že tento recept by mal predstavovať jar, čerstvosť a hlavne by sa mal dať krásne ozdobiť aby ste ho mohli s hrdosťou položiť aj na Váš Veľkonočný stôl. Predstavujem Vám mrkvový ko

láč. Dúfam, že Vám bude chutiť.


Tento recept vám vytvorí úžasne vláčny mrkvový koláčik.  Je plný chutných a zdravých surovín, ako je nastrúhaná mrkva, hrozienka, vlašské orechy a ananás. A celá táto krása je ešte dozdobená chutným syrovým krémom a ozdôbkami vášho výberu. A navyše je veľmi jednoduchý na výrobu.


Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?  1. Ak máte čas a chuť, vyhľadajte si na našej webovej stránke, www.languagepartner.eu,  sekciu Novinky, kde nájdete  Sweet Adventures with Alenka.

  2. Budeme veľmi radi a vďační, ak sa s nami o Vaše výtvory "carrot cake" podelíte a pošlete ich spolu s Vami na fotografii, nezabudnite uviesť Vaše meno a priezvisko na: https://languagepartner.padlet.org/languagepartner/sweet-adventures-with-alenka-23szhwi9mhz5vq6w

  3. To najlepšie sme si pre Vás pripravili na záver. Pošlite Vaše fotografie do 02.04.2024, kedy Alenka odmení víťazov atraktívnymi cenami :).

  4. Výhercovia našeho minulého kola boli: Elka Jurková, Yelizaveta Martinka, Elinka and Hanka. Víťazom blahoželáme!Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?


  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na prípravu, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme používať varič.


Shopping list


Ingredients:

150g carrots, peeled

130g caster sugar

150g plain flour

1 tsp baking powder

1 tsp bicarbonate of soda

1 1/2 tsp cinnamon

Zest half orange

1 1/2 eggs

110ml sunflower or vegetable oil

Optional:

30g raisins

40g walnuts, roughly chopped

150g tinned pineapple, roughly chopped with its juice.

 

For the frosting:

120g butter, softened

120g icing sugar

150g cream cheese (Kaufland cream cheese is my personal choice)

1 tsp vanilla extract

 

Equipment:

Mixing bowl, box grater, sieve, potato peeler, wooden spoon, scales, measuring cup, 20cm round tin lined with baking paper.

Preheat your oven to 160 degrees.
Nákupný zoznam


Ingrediencie:

150 gm mrkvy, okrájanej a nastrúhanej

130 gm cukru

150 gm hladkej múky

 1 čl prášku do pečiva

1 čl sódy bikarbóny

1 a ½ čl škorice

Nastrúhaná kôra z polovičky čerstvého pomaranča

1 ½ vajíčka

110 ml zeleninového alebo slnečnicového oleja

 

Môžete pridať aj

 30 gm hrozienok

 50 gm vlašských orechov, nahrubo nakrájaných

150 gm ananásu, nahrubo nakrájaný aj so šťavou

 

Syrový icing:

120 gm masla izbovej teploty

120 gm práškového cukru

150 gm nátierkového syra ako Lučina, Philadelphia, alebo Kaufland cream cheese (moja osobná voľba)

1 čl vanilkového extraktu

 

Náradie:

Väčšia misa na miešanie, strúhadlo, drevená varecha, kuchynské váhy, odmerka, okrúhla forma na pečenie s priemerom asi 20 cm vystlaná papierom na pečenie. Nahrejte si rúru na 160st.Wishing you a joyous Easter and a delightful Spring!

Recent Posts

See All

IELTS - how it´s done!

The usually busy street in front od Language and Partnner is now, at 7:53, absolutely empty, except some cars and few people standing around. Those people didn´t just happen to be there, they are the

Comments


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page