top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka: Best-ever chocolate brownies

Updated: 5 days ago

Vydajte sa s nami opäť na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty.  Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!
They are quick to make.  These brownies have the most wonderful fudgy middle with crinkly, shiny tops.  Watch our foolproof recipe video to help you get a perfect traybake every time.  I promise!


Tieto brownies sú úžasne čokoládové.  V strede je roztopená čokoláda a okraje sú troška chrumkavé.  A ako správny brownie, na povrchu je typická „vráskavá“ a lesklá vrstva.  Ako tenučký čokoládový papier.  S pomocou nášho videa vytvoríte perfektný brownie každý jedenkrát.  Sľubujem vám, že okamžite zmiznú z tanierika.Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?  1. Ak máte čas a chuť, vyhľadajte si na našej webovej stránke, www.languagepartner.eu,  sekciu Novinky, kde nájdete  Sweet Adventures with Alenka.

  2. Budeme veľmi radi a vďační, ak sa s nami o Vaše výtvory "brownie" podelíte a pošlete ich spolu s Vami na fotografii, nezabudnite uviesť Vaše meno a priezvisko na: https://languagepartner.padlet.org/languagepartner/sweet-adventures-with-alenka-23szhwi9mhz5vq6w

  3. To najlepšie sme si pre Vás pripravili na záver. Pošlite Vaše fotografie do 20.05.2024, kedy Alenka odmení víťazov atraktívnymi cenami :).

  4. Výhercovia nášho minulého kola boli: Kajka Baginová, Silvinka Šatková a Evka Solovičová. Víťazom blahoželáme!

Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?


  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na prípravu, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme používať varič.


Shopping list


Ingredients:


185g butter

185g dark chocolate

85g plain flour

40g cocoa powder

50g white chocolate

50g milk chocolate

3 eggs

250g caster sugar

Salted caramel sauce (optional)Eguipment:


A large mixing bowl, hand held electric mixer, kitchen scales, a wooden spoon, a sharp knife, a chopping board, 20x20cm baking tin, baking paper, tin foil, a smaller heatproof bowl and a saucepan (we will be melting the chocolate in double boiler- bain-maria). Preheat your oven to fan 160C/conventional 180C.


Nákupný zoznam


Ingrediencie:


185 gm masla

185 gm horkej čokolády

85 gm kakaa

50 gm bielej čokolády

50 gm mliečnej čokolády

3 vajcia

250 gm krupicového cukru

Slaný karamel (podľa potreby)


Náradie:


Väčšia misa na miešanie, ručný elektrický mixér, kuchynské váhy, drevená varecha, ostrý nôž, doska na krájanie, 20x20cm forma na pečenie, papier na pečenie, alobal, menšia teplu-odolná miska a menší hrniec (budeme roztápať čokoládu nad parou, tzv. bain-marie). Nahrejte si teplovzdušnú rúru na 160C/ klasická 180C.Happy Mother's day!

Recent Posts

See All

Comments


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page