top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka: Apple Crumble with a Super-crunchy Topping

Vydajte sa s nami opäť na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty. Pečenie s Alenkou online, v novom formáte. Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!This recipe is really easy and so delicious. A juicy, slightly jammy apple filling laced with cinnamon with a crumbly, crisp buttery topping. You can use other fruits for the filling. Apple and plum is my favourite. Equally delicious is apple and blackberry filling. Also rhubarb in combination with orange zest.

The choice is yours.

Jablkový koláč s chrumkavou posýpkou je jednoduchý a chutí výborne. Šťavnatá jablková plnka ochutená voňavou škoricou a posypaná chrumkavou maslovou posýpkou. Môžete použiť rôzne iné druhy ovocia. Napríklad jabłká a slivky sú mojou obľúbenou kombináciou. Veľmi chutné sú aj jabłká a čierne maliny. Tak isto rebarbora s pomarančovou kôrou a šťavou. Výber chute je len na vás.


Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?


  1. Ak máte čas a chuť, vyhľadajte si na našej webovej stránke, www.languagepartner.eu, sekciu Novinky, kde nájdete Sweet Adventures with Alenka.

  2. Kliknite na priložený youtube link, ktorý Vás prenesie do Alenkinej kuchyne. Video si môžete pozrieť či zastaviť kedykoľvek podľa Vašich potrieb, aby ste mali dostatok času a pohodlia na pečenie ako aj vlastné kreácie: https://www.youtube.com/watch?v=OSepXPKFIVk

  3. Budeme veľmi radi a vďační, ak sa s nami o Vaše výtvory "apple crumble" podelíte a pošlete ich spolu s Vami na fotografii, nezabudnite uviesť Vaše meno a priezvisko na: https://languagepartner.padlet.org/languagepartner/sweet-adventures-with-alenka-23szhwi9mhz5vq6w

  4. To najlepšie sme si pre Vás pripravili na záver. Pošlite Vaše fotografie do 8.12.2023, kedy Alenka odmení troch zúčastnených atraktívnymi cenami :).


Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?


  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na pečenie, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme nielen piecť, ale aj krájať ostrým nožom.Shopping list


INGREDIENTS:

750g apples

½ tsp cinnamon

30g caster sugar


FOR THE TOPPING

150g plain flour

75g semolina

100g cold butter, cut into cubes

30g caster sugar

2 tbsp demerara sugar

EQUIPMENT:

A large mixing bowl, a knife, a vegetable peeler, a teaspoon, a wooden spoon, a chopping board, 1.5-2 litre baking dish

Nákupný zoznam/ Ingrediencie:


750 gm jabĺk

½ čajovej lyžičky škorice

30 gm krupicového cukru


NA POSÝPKU

150 gm hladkej múky

75 gm detskej krupice

100 gm studeného masla nakrájaného na kocky

30 gm cukru

2 polievkové lyžice trstinového cukru


NÁRADIE:

Veľká misa, nôž, škrabka na zeleninu, čajová lyžička, varecha, doska na krájanie, 1,5-2 litrová sklenená nádoba na pečenie.


1 commentaire


Language Partner
Language Partner
20 nov. 2023

♥️

J'aime

Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page