top of page
Search

Sweet Adventures with Alenka - muffins

Updated: Apr 27, 2023

Blahoželáme všetkým výhercom, ceny prinesieme do Vašich tried na vyučovanie.

Kiarka Vanková, Kajka Baginová, Samko Hudák!

Pečieme aj v máji, určite vylosujeme ďalšie mená!

Vydajte sa na dobrodružstvo do Alenkinej kuchyne a naučte sa piecť klasické anglické dobroty. Pečenie s Alenkou online, v sobotu 15. apríla 2023 o 17.00. Varovanie! Môže dôjsť k prudkému prejedeniu!


"Join me in my kitchen where we’ll be preparing simple and classic English sweet treats, and eating way more food than we probably should. I look forward to seeing you." Alenka P.Ako sa pripraviť na toto dobrodružstvo technicky?

  1. Ak máte v sobotu 15. apríla o 17.00 čas, prihláste sa na Sweet Adventures with Alenka tu: online@languagepartner.eu. Napíšte nám Vaše meno a priezvisko a heslo: "muffins".

  2. Skontrolujte si prístup do Teams našej školy (prihlásiť sa bude dať iba cez naše Teams, aby sme zabezpečili bezpečnosť detí). Ak nemáte prihlasovacie údaje, napíšte na it@languagepartner.eu a pomôžeme Vám. Neodkladajte si to na poslednú chvíľu, Simon z IT v soboty nepracuje :-)

  3. V Teams kalendári uvidíte po prihlásení "Sweet Adventures with Alenka" naplánované na 15.4.2023, potom už stačí len kliknúť na "join" alebo "pripojiť sa".

  4. Ak nie ste našim študentom a želáte si zúčastniť sa, cena pre externých hostí je 10EUR, kontaktujte info@languagepartner.eu. Naši študenti majú aktivity zdarma.


Ako sa pripraviť na dobrodružstvo prakticky?

  1. Poproste maminu, ocina, súrodencov alebo starých rodičov, aby Vám nakúpili všetky ingrediencie. Ak Vám niečo bude chýbať, Alenka poradí, čím to nahradiť.

  2. Poupratujte si kuchyňu, pomôžete tak sebe aj rodičom.

  3. Pripravte si pomôcky na pečenie, skúste porozmýšľať čo asi budete potrebovať.

  4. Poproste niekoho z dospelých, aby Vám asistovali. Budeme piecť v trúbe, čo môžu robiť iba dospelí alebo starší súrodenci.


Shopping list

Banana and walnut muffins


These muffins are perfect for breakfast or snack time. Every bite is filled with delicious banana flavour and crunch from the walnuts. Perfect way how to use up those overripe, almost black bananas.


Ingredients:

250 g plain flour

160 g caster sugar

1 ½ tbsp baking powder

½ tsp salt

230 ml milk

1 beaten egg

80 ml vegetable oil

3 bananas ripe and mashed

50g chopped walnutsBanánovo-orieškové muffiny


Tieto muffiny sú ideálnym doplnkom raňajkového stola alebo ako chutná desiata do školy. Každé sústo prináša chuť banána a chrumkavých orieškov. A ako lepšie môžete spotrebovať tie prezreté banány?


Ingrediencie:

250 gm haldkej múky

160 gm krupicového cukru

3 cl prášku do pečiva

½ cl soli

230 ml mlieka

1 vajíčko

80 ml zeleninového oleja

3 zrelé banány

50 gm nahrubo nasekaných vlašských orechov

コメント


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page