top of page
Search

Prvý deň prázdnin

Milí rodičia, milí študenti, milá komunita Language,


Dnes v prvý deň prázdnin by som sa chcela rozlúčiť s Vami všetkými a poďakovať Vám. Školský rok 2021/2022 sa skončil, bohužiaľ sme opäť museli stráviť čas nášho učenia „online“, ale potom sme si nekonečne užívali čas strávený v triedach. Veľmi pekne ďakujem Vám všetkým za úsilie, ktoré ste vynakladali. Som si vedomá, že bez rodičov by cesta anglického učenia nebola možná, viem koľko času a námahy musia vynakladať, koľko presviedčania je potrebného aby sme naše ratolesti, tínedžerov, prinútili postaviť sa a ísť do školy. Milí rodičia, ďakujem Vám.


Naša škola dosiahla mimoriadne dobré výsledky v medzinárodných cambridgeských skúškach a akademických skúškach IELTS. Naši študenti boli lepší ako mnohí študenti medzinárodných škôl a som na všetkých neskutočne pyšná! Skúšky sa budú opäť konať v marci 2023 a dúfame, že sa nám podarí aj slávnostná recepcia, na ktorú sme bohužiaľ tento rok nenašli ani priestor ani financie.


Študenti, ste úžasní ľudia, každý z Vás: tí najmladší, strední aj tí najstarší. Ste úžasní, lebo sa učíte! Učenie, ak je príjemné, je jedna z najkrajších aktivít. Tam nachádzame nové cesty, uvedomujeme si sami seba, zamýšľame sa ako robiť veci lepšie a nachádzame priateľov. Sama učím skupinu mamičiek, už veľa rokov, a prestali sme sa volať „kurz“, premenovali sme sa na „klub priateliek“. Podporujeme jedna druhú, pomáhame si, a učíme sa anglicky. Viem, že takýchto skupín máme na škole veľa, desiatky. Všetkým ďakujem, že si nájdu v tejto rýchlej dobe čas na učenie.


Už teraz sa teším na september, viem, znie to neuveriteľne. Mne ale chýbajú „moje deti, moji študenti“ už teraz. Chýbajú mi učitelia, mnohí v noci odcestovali na dovolenky, škola sa spomalila, stíchla.


V septembri 2022 budeme pokračovať s malými-veľkými zmenami. S radosťou oznamujem, nakoľko naša komunita neskutočne rýchlo rastie, že budeme mať dve nové riaditeľky školy: p. Wendy J. Granger ako „Head of the Primary“ a p. Janku Pataky ako „Head of Secondary“. Ďakujem obom kolegyniam, že prijali moju ponuku a dúfam, že spoločne budeme robiť veci lepšie. Slečna Katie Williams pokračuje ako vedúca projektu „Extended Academic Essay“ a pán Walter Clough bude mať na starosti súťaže a mimoškolské aktivity školy.


Prosím študentov, ktorí sa chcú odhlásiť, aby tak urobili písomne, veľmi to pomôže študentom na čakacej listine. Tiež prosím študentov, ktorí chcú zmeniť triedu, aby ma kontaktovali. V nasledujúcich týždňoch budem pracovať na novom rozvrhu a postupne posielať pozvánky a informácie o štúdiu.


Ak plánujete prihlásiť súrodencov, rodinu či priateľov, prosím urobte tak v priebehu nasledujúcich dní. Nezabudnite si potom za každého odporučeného študenta, ktorého prijmeme na štúdium, uplatniť zľavu 10 EUR zo školného.


Ešte prikladám dôležité linky:

Letná škola má stále voľné miesta, stačí sa prihlásiť elektronicky: https://www.languagepartner.eu/camp

Naša webová stránka: www.languagepartner.eu

Prihláška na štúdium: www.languagepartner.eu/prihlaska-c1ylq

Žiadosť o certifikáty, dokumentáciu: www.languagepartner.eu/certificates


Kancelária školy je počas leta v prázdninovom režime, ak nás chcete navštíviť, prosím dohodnite si vopred stretnutie.


Prajem všetkým nádherné leto, buďte zdraví a učte sa z každého zážitku niečo nové!


S láskou,

Tatiana Š.


Riaditelka skoly, CEO

Language&Partner s.r.o.

Language College Slovakia n.o.

Legionarska 670/58

91101 Trencin

tatiana.simuni@languagepartner.eu

Tel.: +421 918 89 74 36 (sekretariát)

Comments


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page