top of page
Search

Keď sa učiteľ angličtiny zamiluje


Language&Partner patrí k najväčším anglickým jazykovým školám na Slovensku. Každý školský rok sa s nami vzdeláva približne 1800 mladých študentov. V malinkatých triedach, s učiteľmi, ktorých takmer nikto nepozná. A ako to už v živote býva, v tom obrovskom časopriestore sa niekedy dokáže vytvoriť zázračný tím mladých ľudí. Každý z nich je iný, ale spoločne pôsobia ako jeden. Na hodinách angličtiny je miestnosť preplnená ich slovami, názormi a otázkami. Témy, ktoré otvárajú, nebývajú pre lektora jednoduché, často sa diskutuje na veľmi tenkom ľade.


Rozprávame sa otvorene o láske aj nenávisti, o bolesti a trápeniach. Smejeme sa na článkoch a esejách, ktoré títo študenti píšu s radosťou (toto tvrdenie ale nemáme podložené 100%). Dokážu urobiť zábavu aj z akademického zadania akým je objektívny popis grafu, ktorý znázorňuje vývoj celosvetovej výroby elektromobilov. Pri analýze vojnovej poézie smiech utíchne, chalani chŕlia ich znalosti z histórie, kritické čítanie a myslenie rozvíri ich názory na vojnu. ‘Dulce et Decorum est’ od Wilfreda Owena títo študenti bez problémov porovnajú s Horáciovou propagandou.


V plynulej angličtine sa bavíme o všetkom. A tak sme sa zamilovali. Do študentov, do ich neskutočného potenciálu a do ich talentu.


Ďakujem, že Vás mám! Ďakujem, že sa so mnou delíte o vaše názory. Učíme sa jeden od druhého.


Váš učiteľ angličtiny.


Recent Posts

See All

Commentaires


Naši študenti, náš tím, naša komunita.

bottom of page